Promocje
Łasuś
Łasuś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Fikuś
Fikuś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Luluś
Luluś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Feluś
Feluś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Kicuś
Kicuś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Giguś
Giguś
99,00 zł 49,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Nauka picia z Ubrankiem-Otulankiem
Nauka picia z Ubrankiem-Otulankiem

Nauka samodzielnego picia to jeden z ważniejszych etapów w rozwoju maluszka. Jak sprawić, żeby odstawienie butelki przebiegało dla dziecka bezstresowo? 

Zapewne z przyjemnością patrzysz jak Twój maluszek się rozwija i zdobywa nowe umiejętności. Jeszcze niedawno karmiłaś go tylko piersią, a teraz czeka Was kolejny ważny krok ku samodzielności - nauka picia. Przy przejściu na karmienie mieszane lub mlekiem modyfikowanym niemowlęta stosunkowo łatwo przyzwyczajają się do butelki ze smoczkiem. Musisz się jednak przygotować na to, że nauka samodzielnego picia zabierze trochę więcej czasu. Co możesz zrobić, żeby Twoja pociecha przyswoiła nową umiejętność naturalnie i bez zbędnego stresu?

Przede wszystkim, nie należy malca do niczego zbyt szybko zmuszać. Naukę samodzielnego picia możesz rozpocząć, gdy dziecko już pewnie siedzi oraz gdy opanowało samodzielne picie z butelki i radzi sobie z jedzeniem z łyżeczki. Aby ułatwić sobie i dziecku nowe zadanie, warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do nauki samodzielnego picia: kubki-niekapki, butelki treningowe, a w późniejszym etapie także bidony ze słomką.

Jednak pomimo Twoich największych starań, odstawienie butelki ze smoczkiem będzie oznaczało dla dziecka dużą zmianę. Warto więc, żeby w tym czasie malec miał ze sobą coś stałego. Oczywiście nie da się zamienić ukochanej butelki ze smoczkiem w bidon, a smoczka w słomkę, ale możesz pozostawić jej to samo ubranko! Wszystko dzięki radosnym przytulankom z serii Ubranko-otulanko.

Ubranka-otulanka to nic innego jak maskotki, które nakłada się na butelkę, gdyż w środku mają specjalnie na nią przeznaczony otwór. Najpierw możesz więc podawać dziecku w ubranku otulanku butelkę ze smoczkiem, a gdy malec podrośnie - butelkę treningową lub bidon ze słomką. W ten sposób w postępach w nauce samodzielnego picia będzie towarzyszyła maluchowi maskotka, która była z nim także, gdy pił z butelki ze smoczkiem i może być z nim jako kukiełka do zabawy w kolejnych etapach odkrywania świata. Ubranko-otulanko to zatem świetne rozwiązanie, które sprawia, że odstawienie butelki stanie się dla dziecka mniej stresujące. Z pewnością maluch polubi też uroczą maskotkę. Do wyboru jest aż 6 wzorów Ubranek- otulanek zaprojektowanych przez Annę Dereszowską.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl